Подорож в підземелля!

Подорож до печери "Млинки" - чудовий вибір для проведення вільного часу на канікулах, який відкриває широкі можливості відчути здоровий адреналін та опанувати щось нове. Це шалені відчуття, приплив бадьорості та позитивні враження...
(гуртківці БДТ з своїми наставниками Богданом Малюгою і Василем Шидловським в печері "Млинки", с. Залісся Чортківського району, 01-02 листопада 2018 року)

Мальовничі куточки України

"Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку" – Св. Августин.
Митєвості екскурсійної поїздки в Кам'янець-Подільський, 31.10.2018 будуть незабутніми.

Спорт для всіх

Шкільні осінні канікули для гуртківців основного рівня навчання Борщівського БДТ розпочалися із волейбольного турніру. Цього разу до вже традиційних для закладу змагань долучилася і команда педагогів будинку творчості
А вам слабо?

Добра справа

Акція "Хай береже вас Бог" в рамкам будинківського проекту "Україна - це ми" завершена. Сьогодні гуртківці БДТ свої роботи передали для воїнів АТО волонтеру Івану Грицаку.

Борщівська вишиванка

Сьогодні борщівська вишиванка є однією з найпопулярніших. Вишивка, яка виникла в нашому Борщівському краї, унікальна, неповторна і разюче контрастує серед інших українських вишиванок. 
До 11 фестивалю "Борщівська вишиванка" наш краєзнавчий музей виставив колекцію чорної сорочки. Гуртківці "Юного художника" (керівник Любов Чайковська) на заняттях вчаться створювати ескізи орнаментів, пробують використовувати їх у своїх вишивках. І щоб на власні очі побачити величезну розмаїтість візерунків на сорочках нашого краю, 27 вересня діти відвідали виставку у музеї.
Особливість борщівської вишиванки, якій уже понад п'ять століть, — у чорному кольорі її вишивки, що обрали неспроста. Виникнення такої техніки вишивання пов’язують із трагічними подіями, що колись трапились у цьому краї. Про те, чому борщів'янки поклялись одягати сорочки з чорною вишивкою на весілля та інші свята, розповіла нам працівник музею Драбик Леся Ярославівна. Юним художникам також показали як скручується нитка, як називаються елементи місцевого національного строю, які унікальні види орнаментів використовували борщівські майстрині на стародавніх сорочках. 
Це чудово, що, завдяки таким експозиціям, ми маємо змогу своїми руками доторкнутись до місцевих традицій і поринути в глибини історії нашого краю.

Так тримати!

Юні спелеологи Борщівського БДТ - у трійці кращих на всеукраїнському рівні.
Вітаємо з вагомим досягненням вихованців закладу та їхніх керівників Галайчука Юрія Володимировича та Малюгу Богдана Олеговича у змаганнях зі спелеоорієтування "Меморіал пам'яті Володимира Олександровича Радзієвського"

Змагання туристів-освітян

Цьогорічний 48-ий Кубок зі спортивного туризму з видів пішохідний, велосипедний, водний серед працівників освіти і науки Тернопільщини проведено з 20 по 22 вересня проведено на Теребовлянщині. На околиці села Струсів змагалися пішохідники та велосипедисти, а з виду водний туризм на річці Серет.
Відповідно з кожного виду серед 14 команд визначили переможців. Склад нашої команди: Василь Шидловський, Богдан Малюга Юрій Галайчук (Борщівський БДТ), Ігор Бажовський (Озерянська ЗОШ), Іван Юрців (Худиківська ЗОШ), Тарас Тодорук (Королівська ЗОШ), Степан Буртний (Олексинська ЗОШ), Володимир Николаїшин (Мушкатівська ЗОШ), Інна Галайко (Бурдяківська ЗОШ), Ліля Маковська (Борщівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. №3-гімназія ім. Р. Андріяшика») Так, з виду велосипедного туризму на короткій комплексній дистанції «тріал», «фігурне водіння велосипеда» наш представник команди Тарас Тодорук зайняв ІІІ місце, за що був нагороджений медаллю.
Долаючи водні плеса р.Серет, водні туристи краю посіли достойне четверте місце.
На короткій командній дистанції «смуги перешкод» посіли сьоме місце.
До суддівства змагань були залучені наші педагоги, а саме: Віктор Сарабун та Павло Семянів (Вовковецька ЗОШ).
Участь освітян борщівщини відбулися завдячуючи допомозі та підтримці голови Борщівської організації профспілки працівників освіти Інни Лань, начальника освіти Борщівської РДА Валерія Ромашенко та міського голови Івана Кобилянського.

Незабутня подорож

З 29 по 31 серпня вихованці Борщівського будинку дитячої творчості здійснили трьохденний туристичний похід "Долинами Збручанського каньйону".

Керівник групи Галайчук Ю.В. та заступник Малюга Б.О. організували для гуртківців цікаву та пізнавальну подорож. Пішохідна частина маршруту пролягла зі Скали-Подільскої  до села Бурдяківці через Долинівку та Збриж. Загальна протяжність становила 30 км. Дітлахи відвідали Скала-Подільський парк та замокмогилу Романа Шухевича, водоспад на річці Бурда, ГЕС на річці Збруч, скелю «Кемпа», музей Леопольда Левицького в Бурдяківцях  та багато інших цікавих і мальовничих місць.

 

Всі повернулися з походу задоволеними та з незабутніми враженнями. 

 

Тому, якщо Ви школяр, і бажаєте так само подорожувати – приєднуйтеся до числа гуртківців туристсько-краєзнавчого напрямку Борщівського будинку дитячої творчості.

 

 

 

Фестиваль-конкурс "Молитва за Україну"

14 березня в Борщівському будинку дитячої творчості проходив районний етап фестивалю-конкурсу "Молитва за Україну", у якому взяли участь хори та ансамблі навчальних закладі Борщівського району та ОТГ. 
Наш заклад гідно представили вихованці вокального гуртка "Мрія", які, незважаючи на свій зовсім юний вік, зуміли стати призерами фестивалю-конкурсу.
Вітаємо наших маленьких співаків та їхнього керівника Антоніну Дунець з досягненням. Бажаємо творчих вершин і великих перемог

Брейнг-ринг

Інтелектуальні ігри розвивають розумові здібності, логічне мислення, спостережливість, сприяють розширенню світогляду, тренують пам’ять. У процесі їх виконання формуються такі якості, як кмітливість, винахідливість, ерудованість, стійкість характеру, дух суперництва, яскрава емоційність, що приносить дитині радість і насолоду.

 

Саме з метою стимуляції творчого потенціалу гуртківців, оптимізації інтелектуальних, практичних здібності, виховання творчої особистості 12 березня було проведено інтелектуальну гру "відгадка на загадку" для гуртківців старшої вікової категорії. Де впевнену перемогу здобули вихованці хореографічного гуртка "Барвінок", керівник Тетяна Гарбуз.

Незабутня подорож

9 березня 2018 року для гуртківців Борщівського будинку дитячої творчості керівниками гуртків, фанатами туризму, Галайчуком Юрієм Володимировичем, Шидловським Василем Івановичем та Малюгою Богданом Олеговичем було проведено чергове навчально-тренувальне заняття з підготовки команди до участі в змаганнях зі спелеотуризму в печері «Кришталева».

Вода - це життя

Вода – це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя. 
В рамках відзначення Всесвітнього дня води Тернопільське обласне управління водних ресурсів щорічно проводить обласний конкурс «Вода – це життя».
Цьогоріч гуртківці Борщівського будинку дитячої творчості відправили на цей конкурс 11 робіт. Тепер чекаємо на результати…

Педагог-позашкільник - це людина, яка потребує постійного творчого пошуку і самовдосконалення. 
Ось і наші педагогічні працівники 20 лютого підвищували свій професійний рівень на майстер-класі „Виготовлення рельєфу дерева”, який провела керівник гуртка Борщівського будинку дитячої творчості, педагог із багаторічним стажем роботи Чайковська Любов Мирославівна. Використовуючи методи "випередження" і "роби як я", вона яка намагалася передати свій досвід роботи у новій техніці з доступного і зручного матеріалу колегам.

Змагання із шахмат

20 лютого проведено змагання з шахів серед гуртківців Борщівського будинку дитячої творчості старшої вікової групи "Зірковий олімп". Переможцями та призерами змагань стали
І місце - Багрій Максим ("Геологічне краєзнавство", керівник Малюга Б.О.),
ІІ місце -Чернега Максим ("Юні спелеологи", керівник Галайчук Ю.В.),
ІІІ місце - Скорохід Діана ("Юний художник", керівник Чайковська Л.М.)

Змагання з шашок

Сьогодні, 13 лютого, в Борщівському будинку дитячої творчості відбувся Чемпіонат з шашок серед гуртківців молодшої вікової категорії «Впевнений старт». 
Вітаємо з перемогою наших наймолодших гуртківців!
І місце – Николаїшин Володимир (вокальний гурток «Мрія», керівник Дунець А.С.)
ІІ місце - Басараба Мар'ян (гурток «Юний художник», керівник Чайковська Л.М.)
ІІІ місце – Яцентюк Надія (вокальний гурток «Мрія», керівник Дунець А.С.)

Військово-патріотичний вишкіл

Гуртківці Борщівського будинку дитячої творчості разом із своїми керівниками Богданом Малюгою та Юрієм Галайчуком були учасниками військово- патріотичного вишколу,  присвяченого пам'яті всіх полеглих воїнів.

 

Даний вишкіл проводився 10 лютого 2018 року Тернопільським обласним осередком ДУК (Правий сектор) на запрошення громадської організації «Самооборона Борщівщини» в приміщенні спортивного залу Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – гімназія імені Романа Андріяшика №3».

Акція "подбаймо про пташок взимку"

З лісосмуг, де свищуть сніговиці,

Де не стало корму і тепла,

Перебрались лагідні синиці

У садки до нашого села.

В завірюху, ожеледь, морози

Стукають синиці у вікно,

З горобцями ділять на дорозі

Крихту хліба мерзлу і зерно.

Пригощав пташок я з годівниці

І почав нарешті відчувать,

Що для когось крихта – це дрібниця,

А для пташки – жить чи замерзать.

Зима – чудова пора року! Ми любимо її за скрипучий білий сніг, за морозець, який щипає ніс і щоки, за чудові зимові розваги. Та для наших пернатих друзів зима – суворе випробування.

   Вірш Анатолія Качана вчить нас бути небайдужими, допомагати братам нашим меншим у цей нелегкий час. Тому гуртківці «Юного художника» (керівник Чайковська Л.М.) вирішили провести акцію «Подбаймо про пташок взимку». До цього закликає нас і  Національний природний парк «Дністровський каньйон», який вже кілька років проводить регіональний конкурс  у Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому та Монастириському районах на кращу виготовлену годівничку.  

Гуртківці заготовили для пташок крихти хліба, зернятка пшениці, різні крупи і відправились у міський парк, де учнями Борщівської школи №1 заздалегідь були розвішані годівнички. На жаль, вони вже, під впливом негоди і часу, зруйнувалися. Тому діти мали змогу наповнити лише одну «пташину їдальню». Але наприкінці січня природа змилувалась над голодними пташками і сонечко нагріло землю так, що сніг розтанув і земля прокинулася від холодного зимового сну. І дітвора насипала корм для пташок прямо на асфальтові доріжки і вирішила, що як впаде сніг, знову прийдуть на допомогу пернатим друзям.

Юні художники та інші гуртківці БДТ виготовляють годівнички, а також малюють та фотографують птахів нашого регіону на конкурс, організований «Дністровським каньйоном». І у багатьох з них вже висять ці вироби на подвір’ї біля будинків.

 

Віримо, що ці діти «ніколи не зроблять шкоди пташкам у ріднім краю», а будуть допомагати їм у скрутні часи. 

Акція "національний оберіг"

24 січня 2018 року в Борщівському будинку дитячої творчості в рамках волонтерського проекту "Добро і милосердя єднає серця" акцію "Національний оберіг". Лідери гурткових груп закладу під керівництвом Уляни Чубак, керівника гуртків БДТ, виготовляли ляльки-мотанки, які згодом передадуть нашим захисникам - воїнам АТО

Засідання ради гуртківців

24 січня відбулося чергове засідання Ради гуртківців Борщівського будинку дитячої творчості.
Лідери гуртків обговорювали результати І етапу конкурсу "Кращий гурток року" та проведення ІІ етапу в лютому-березні 2018 році.
Куратор Ради гуртківців Василь Шидловський, методист закладу, ознайомив присутніх з планом роботи органу дитячого самоврядування БДТ на ІІ півріччя.
В ході засідання взяли участь Надія Николаїшин, яка наголосила на важливості кожного члена Ради гуртківців у діяльності гуртка та закладу, та Юрій Галайчук, керівник гуртків, відповідальний за волонтерську діяльність БДТ, який підсумував результативність роботи гуртківців над проектом "Добро і милосердя єднає серця"

Змістовний відпочинок у Тернополі.

Зимові канікули…Кожна дитина чекає їх особливо трепетно. Адже тільки в цей казковий час можна щиро повірити в диво та відчути безтурботність морозних ранків, перепочити від навчання, поспілкуватися з близьким та присвятити час улюбленим заняттям.

Вже традиційною для вихованців Борщівського будинку дитячої творчості на час зимових шкільних канікул дводенна екскурсійна поїздка в м.Тернопіль, яка цьогоріч відбулася 10-11 січня під керівництвом педагогів закладу Богдана Малюги, Юрія Галайчука та Василя Шидловського. 

Для активізації співпраці з молодіжними організаціями відбулася захоплююча зустріч з тернопільськими пластунами та заняття на скаутському скеледромі.

 У захопленні діти залишилися від  відвідування  аквапарку «Лімпопо». Хлопчики та дівчата розважались на водяних гірках, в зонах гідромасажу та водоспадів, на захоплюючих атракціонах, на  адреналіновому спуску з закритою водяною трубою з висоти 12,5 метрів довжиною 160 метрів, що супроводжується ефектними ілюмінаціями та захоплюючими звуками.

Багато позитивних емоцій отримали дітлахи від розваги на центральній площі міста, катання на ковзанах, від гри в боулінг, що знаходиться в торгово-розважальному центрі «Подоляни».

З метою пізнання рідного краю гуртківцями було відвідано обласний краєзнавчий музей.

Хочеться щиро подякувати вихованцю Озерянської школи, а сьогодні одному із членів правління готелю «Тернопіль»  Драпаку Зіновію Мироновичу за надану велику знижку за нічліг гуртківців у готелі. 

 

 

Обласна  виставка-конкурс «Зимова симфонія»

20 грудня 2017 року роботи переможців та призерів районної виставки-конкурсу "Замість ялинки - зимовий букет" були представлені до участі в обласному етапі виставки-конкурсу. Презентували роботи учнів шкіл гуртківці Борщівського БДТ Анастасія Завінська та Володимир Николаїшин (гурток "Драматичний", керівник Бойчук Н.Я.)

Театралізоване свято в Борщівському БДТ                            до Дня Святого Миколая

Виставка-конкурс «Зимова симфонія»

Протягом 12-15 грудня 2017 року на базі Борщівського будинку дитячої творчості проходила районна виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет». На виставку-конкурс було представлено понад 30 робіт учнів ЗОШ району та Борщівського БДТ, серед яких обрано переможців та призерів у трьох номінаціях – «Галицькі сувеніри», «Дідух – різдвяний дух», «різдвяна казка», а саме:

І місце – Кліщ Олександр (Озерянська ЗОШ, керівник Гайовська О.М.);

І місце – Вархал Надія (Кривченська ЗОШ, керівник Засійбіда А.І.);

1 місце – Данилюк Анастасія, Мовчан Олена (Борщівський БДТ, керівник Чубак У.В.);

ІІ місце – Осадчук Олег (Лосяцька ЗОШ, керівник Осадчук М.В.);

ІІ місце – Парнета Ангеліна, Стецюк Валентина (Борщівський БДТ, керівник Чайковська Л.М.);
ІІ місце – Боднар Ярослав (Королівська ЗОШ, керівник Лукіянчук Л.З.);

ІІ місце – Каськів Андрій (Бурдяківська ЗОШ, керівник Каськів Л.М.);

ІІІ місце - Яловега Тетяна (Мельнице-Подільська ЗОШ);

ІІІ місце – Лазюк Юрій (борщівський БДТ, керівник Чайковська Л.М.);

ІІІ місце – Мовчан Віталія (Борщівська ЗОШ №2, керівник Саламаха О.М.);

 

ІІІ місце – колективна робота (Заліська ЗОШ, керівник Коновальчук Н.М.)

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням усі чекають. Але з особливим трепетом дітвора чекає 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая Чудотворця - захисника, наставника і покровителя дітей, котрий дарує усім віру в здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у наші душі світлі почуття, надихає нас на добро. 
02 грудня гуртківці Борщівського будинку дитячої творчості вирушили в найчарівніший край нашої України, в далекі та казкові Карпати, в край великих смерек та прозорих річок, в край, де казки оживають та збуваються всі дитячі мрії. Це була казкова подорож за бажаннями та чудесами до резиденції Святого Миколая. 
В маєтку гуртківці побачили пошту Св. Миколая, його світлицю, покої, кімнату-музей природи, яка розповідає про тварин і рослини мальовничих Карпат, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки.
Кульмінацією дня стала зустріч з Святим Миколаєм, де дітвора для нього розказували вірші та співали співали святкові пісні, за що отримали подарунки. 
Крім того, дорога до маєтку Чудотворця пролягла через столицю народного мистецтва Гуцульщини – місто Косів. Там дітлахи відвідали музей визвольних змагань Прикарпатського краю та Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини.
Ця поїздка принесла святковий, новорічний настрій та віру в те, мрії здійснюються.

Впродовж листопада в Борщівському будинку дитячої творчості в рамках проекту «Добро і милосердя єднає серця» проходив благодійний марафон «Від щирого серця» по збору солодощів для воїнів АТО, а також написання листів та малюнків. 
Підсумком даного заходу стала зустріч гуртківців з борщівськими волонтерами та воїнами АТО. організована Юрієм Галайчуком та Антоніною Дунець, педагогами закладу.
Наші захисники Сергій Гарасюк, Микола Рудий та Володимир Ожоган розповіли вихованцям БДТ про нелегкі бойові будні, умови життя на передовій, настрій військових та добровольців.
Цікаві хвилюючі розповіді учасників бойових дій доповнили волонтери Іван Грицак, Володимир Чугаєвський, Тетяна Чайковська. Їхні емоційні розповідді були наскрізь пронизані любов’ю до України, прагненням допомогти українським військовим захищати кожну горстку рідної землі.

Юні туристи-краєзнавці – це, насамперед, колектив тих, хто цінує своє здоров'я, любить фізичний гарт, рух, прагне до захоплюючого активного відпочинку, пізнання навколишнього світу, поглибленого ознайомлення з найближчим природним і соціальним середовищем…

22 листопада 2017 року керівником гуртків Галайчуком Юрієм Володимировичем проведено відкрите заняття у гуртку «Юні-туристи-краєзнавці» Борщівського будинку дитячої творчості на базі Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 на тему «Загальні вимоги до місця привалів. Встановлення туристичного намету».

Гуртківці нашого Будинку дитячої творчості вибирають для занять гуртки за своїми інтересами. Але як бути, коли інтересів багато і немає змоги відвідувати 3-4 гуртки. Наші педагоги на своїх заняттях використовують інновації. Так молодий ініціативний керівник гуртка «Мандрівник» Малюга Богдан Олегович проводить тренувальні «стрільби» з пневматичної гвинтівки не лише зі своїми гуртківцями-туристами. «Юні художники» (керівник Чайковська Л.М.), вікова категорія яких від 6 до 12 років, теж мали змогу цими днями спробувати себе в цьому незвичному для них виді діяльності. Майже всі діти отримали масу задоволення, бо пробували таке вперше. А в наш час, коли на сході країни вирує війна, такі тренування потрібні не лише для дітей, а й дорослим варто спробувати себе у ролі «стрільців». Символічним став ще й день таких інновацій – 21 листопада – День Гідності та Свободи. 
Хай ніколи цим дітям не доведеться застосувати справжню бойову зброю на полі бою, як роблять це зараз наші воїни-патріоти, щоб мир панував у наших оселях!

Важливе місце у формуванні громадянської особистості підростаючого покоління  посідає туризм і краєзнавство. Тут в процесі активного пізнання рідного краю, в ході нестандартних форм навчання і предметної краєзнавчо - пошукової і дослідницької діяльності досягається ефективна єдність навчання і виховання , створюються засади загальнолюдської моралі.

 

15 листопада 2017 року проведено відкрите заняття туристичного гуртка «Мандрівник» Борщівського будинку дитячої творчості на базі Циганської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. Франка, керівник Богдан Малюга, на тему «Тренувальні вправи по наданню термінової долікарської допомоги  під час проведення екскурсій та походів».

Майстер-клас з декоруванням горшків

Декорування квіткових горщиків своїми руками – заняття, яке дозволяє перетворити звичайні ємності для рослин оригінальні елементи декору. В цьому переконалися усі педагоги – учасники майстер-класу, який проводився 07 листопада в Борщівському будинку дитячої творчості талановитим майстром художнього мистецтва Ольгою Подлесною.

 

Усі присутні мали можливість дізнатися про тенденції використання декору в сучасному дизайні та його практичне застосування. А також навчилися працювати професійними інструментами декоратора та створили свій перший декорований виріб.

Незабутння подорож

Гуртківці Борщівського БДТ 01 листопада мали чудову нагоду відчути особливу атмосферу багатовікового міста Кам’янець-Подільський, побувавши там на екскурсії.

Діти отримали море позивних вражень від краси та величчі міста над мальовничою річкою Смотрич, збагатилися знаннями про історико-архітектурні  пам'ятки,  історії та легенди про які компетентно розповідав Богдан Малюга, керівник гуртків нашого закладу.

Феставаль "Свята Покрова"

24 жовтня 2017 року в Борщівському будинку дитячої творчості продено загальнобудинківський фестиваль-конкурс патріотичної пісні, прози та поезії «Свята Покрова», присвячений 75-річниці створення УПА. Організували захід керівник гуртків БДТ Неля Бойчук та акомпаніатор Антоніна Дунець. 

 

Вихованці усіх гуртків, що діють у закладі, вшановували пам’ять героїв УПА,  висловлювали шану мужності та героїзму сучасних захисників України  патріотичними віршами і піснями, описували красу і велич української землі у графічних та живописних творах образотворчого мистецтва. 

А ще кожен з присутніх  мав можливість почерпнути нові знання і факти про рух опору на теренах України в ХХ ст., про могутню військову організацію УПА, про них розповідали  ведучі заходу Анастасія Завінська та Володимир Николаїшин, вихованці драматичного гуртка

«День народження кота Леопольда»

22 жовтня 2017 року для гуртківців Борщівського будинку дитячої творчості Нелею Бойчук, керівником драматичного та лялькового гуртків, організовано поїздку в Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки.

 

Діти із задоволенням та цікавістю переглянули виставу «День народження кота Леопольда»,  відвідали виставку ляльок театру та зоокуток. а також мали можливість прогулятися центром  міста Тернопіль.

Подорож в підземелля

В рамках реалізації дослідницького-пошокового проекту «Що ти знаєш про Україну»  22 жовтня 2017року проведено краєзнавчу подорож в печеру «Кришталеву» з гуртківцями початкового рівня навчання туристсько-краєзнавчого напрямку.

 

Юні гуртківці-спелеологи під науковим керівництвом своїх наставників, керівників гуртків, Юрія Галайчука і Богдана Малюги, досліджували дивовижний світ підземелля, захоплювалися гіпсовими сталагмітів, сталактитів. Відвідуючи підземелля гуртківці зрозуміли, що печери –дивовижний світ підземного царства, якщо її не боятися, то приносить для душі найглибший та ідеальний відпочинок.

Екологічна гра «Світ в твоїх руках»

Осінь – приваблива пора року.  Вона завжди викликає подив і захоплення, зачаровує своєю дивоказкою і дорослих,  і малих. Вабить до себе ліс, кличуть  у мандри стежки – доріжки… Хіба всидиш в приміщенні?

Саме з метою урізноманітнення форм і методів освітнього процесу в Борщівському БДТ, формування у гуртківців основ  екологічно доцільної  поведінки,  дбайливого ставлення до природи рідного краю з вихованцями гуртків народного танцю «Барвінок», «Паперове диво» та «Бісерне рукоділля «Намистинка» проведено   екологічну гру «Світ в твоїх руках»

Учасники заходу під керівництвом своїх наставників, керівників гуртків, Мар'яни Калинюк та Ольги Подлесної в міському парку грали рухливі ігри, малювали малюнки, відгадувати загадки, збирали листочки.

Цілий урок веселощів, азарту, гарного настрою, милування дивовижною красою осіннього парку, духу співпереживання– ось результат екологічної гри-подорожі «Світ в твоїх руках».

Ми всі - туристи

17 жовтня на майданчику біля Будинку дитячої творчості Борщівської міської ради відбулося спортивно - туристичне змагання «Зі спортом зростаєм – про здоров’я дбаєм» серед гуртківців молодшого шкільного віку присвячені Дню Туриста та Дню Захисника України.

            У змаганнях брали участь вихованці різних гуртків, незважаючи від їхнього спрямування. В напруженій і відчайдушній боротьбі переможцями стала команда «Сонечко» вихованці «Дитячий театр «Візоріум», керівник Неля Бойчук. Друге місце зайняла команда «Колорит» вихованці гуртка «Юний художник», керівник Люба Чайковська. Третє місце посіла команда «Відважні лицарі» вихованці гуртка народного танцю «Барвінок №1», керівник Мар’яна Калинюк.

         Проведення змагань, суддівство було довірено вихованцям гуртків «Геологічне краєзнавство», керівник Богдан Малюга та вихованців гуртка «Спортивний туризм», керівник Василь Шидловський. 

Фанати туризму

На гуртківці-туристи – це ті, хто не засиджується вдома перед телевізором, не занурюється в головою в інтернетний світ ігроманії, а разом з своїми керівниками гуртків – фанатами туризму, кожні вихідні вирушають на пізнання нового та незвіданого.

Наші гуртківці-туристи – це ті, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

 

(фото з навчально-тренувального заняття в печері «Кришталева», 15 жовтня 2017 року, керівники Галайчук Юрій Володимирович та Малюга Богдан Олегович)

День захисника України

Гуртківці Борщівського будинку дитячої творчості з своїми наставниками, керівниками гуртків, взяли участь в урочистих заходах до Дня Захисника України, з нагоди відзначення 75-ї річниці створення УПА, що відбулися  у нашому місті 14 жовтня.

 

Урочистою ходою із жовто-блакитними та червоно-чорними стягами наші вихованці, поруч із учнями шкіл міста, героями АТО, пройшлися центром Борщева. Серед українських прапорів майоріло й величне знамено, подароване гуртківцям БДТ танковим батальйоном 14 ОМБр (м.Володимир-Волинський) як ствердження єдності і міці, непохитної віри у сильну та вільну Україну.

Майстер-клас з ебру

Ебру – це більше, ніж мистецтво. Танцюючий малюнок, тиха мелодія … Це простота води, святковість фарб, почуття художника. Це спосіб самовираження, який ніколи не втрачає своєї містичної чарівності з моменту виникнення задуму і до появи зображення на папері.

Навіть стикаючись з цим вперше, Ви стаєте автором унікального і неповторного творіння.

 

МАЙСТЕР-КЛАС З МАЛЮВАННЯ НА ВОДІ -ЕБРУ, проведений керівником гуртків Борщівського БДТ Подлесною Ольгою Ігорівною для учнів Мушкатівської ЗОШ

11 жовтня в гуртку «Мандрівник» Борщівського будинку дитячої творчості,  на базі Циганської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка проводилися змагання «Смуга перешкод», що присвячені 75-ій річниці УПА. Смуга складалася з п’ятьох етапів, які були покликані зміцнити фізичний стан та спритність гуртківців. Учасники були поділені на команди-трійки. В ході змагань всі учні  продемонстрували хорошу командну роботу та волю до перемоги.

Почесна нагорода Верховної Ради України

 

 

Кажуть, що справжнім педагогом треба вродитися, і що педагог – це не професія, а велике покликання. Саме за покликом душі йдуть працювати творчі, талановиті педагоги в Борщівський будинок дитячої творчості. До кагорти тих, хто, незважаючи на усі труднощі,  з честю виконуєте свою роботу, частинку душі і серця віддає дітям,  належить акомпаніатор нашого закладу Антоніна Степанівна Дунець.

 

 

Розпорядженням Голови Верховної Ради України Антоніна Степанівна нагороджена грамотою за заслуги перед українським народом, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, сумліну багаторічну працю та з нагоди Дня працівника освіти. 

Гуртківці Борщівського БДТ – знову серед найкращих

 

26 вересня - 29 вересня 2017 року в с. Кривче, Борщівського району (печера «Кришталева») проводилися 50-ті відкриті змагання Тернопільської області серед юнаків зі спелеоорієнтування «Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського».

 

Цьогоріч у змаганнях взяли участь команди позашкільних закладів Тернопільщини, Полтавщини та Запоріжжя.

 

 Наш край був гідно представлений командою   юних спелеологів Борщівського будинку дитячої творчості (тренер Юрій Галайчук, представники Богдан Малюга, Василь Шидловський). 

У напруженій боротьбі наші гуртківці стали переможцями на дистанції «За вибором» та призерами на етапі «Маркована траса» (ІІ місце), в конкурсі «Шоу по туристськи» (ІІІ місце). Такому достойному результату у змаганнях високого рівня ми завдячуємо учасникам команди Сергію Поберу, Клавдії Шимчець, Вікторії Перун, Олександру Полянському, Анастасії Данилюк, Богдану Прокопику, Олені Чубак, Олександру Грицаку.

 

 

Крім того, слід відмітити, що до суддівства змагань були залучені гуртківці закладу, а саме: Максим Чубак, Павло Косар, Віталій Кузик, Денис Касян, Ілля Вовчук, Іван Копалко, а також  Андрій Коптєв, завгосп Борщівського будинку дитячої творчості.

Свято радості та надії

Міжнародний день захисту дітей, яке віддавна відзначають у цілому світі 1 червня, для наших гуртківців - завжди свято, свято радості та надії. Це і нагадування дорослим про необхідність захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території  нашої держави.

      Усі діти прагнуть рости щасливими і в майбутньому стати хорошими батьками. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього.

В цей день для дітей за сприянням міської влади організовуються та проводяться цікави заходи. Традиційними вже стали спортивні змагання, малювання на асфальті, виставка дитячих творчих робіт, святковий концерт.  

       У святкуваннях наші вихованці завжди беруть найактивнішу участь. Так гурток народного танцю «Барвінок» (керівник Мар’яна Калинюк) та гурток «Мрія» (керівник Антоніна Дунець) брали участь у концерті, гуртки «Юний художник» (керівник Любов Чайковська), «Геометричне моделювання» (керівник Ольга Подлесна) виставили найкращі роботи, які здобували призові місця протягом навчального року, а педагоги закладу провели малюнок на асфальті.

 

Зворушливою подією на святі стала передача дитячих малюнків, листів та коштів, зібраних гуртківцями під час акції «Маки пам’яті» ветерану АТО Сергію Гарасюку та волонтеру Івану Грицаку.   

Туризм – об’єднує всіх!

Спортивний азарт і жага перемог загострюється навесні, коли природа прокидається та наповнюється барвами та ароматами. Саме у царство комах, протоптаних стежок, голосистих птахів та бурхливих струмків злітаються сильні духом діти, щоб зрівнятися між собою у туристичних навичках, накопичених за цілий рік.

18-20 травня 2017 року Борщівським  будинком дитячої творчості в урочищі Пищатинського лісу, на околиці оздоровчого закладу «Лісова пісня», проведено ХХХХІІІ традиційні районні змагання з пішохідного туризму серед школярів та педагогічних працівників, присвячені пам’яті Володимира Галайчука. Три дні змагальницького темпу загострювали бойовий дух і додавали наснаги, відразу після відкриття змагань, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, щоб поборотися на «Смузі перешкод».

З вітальним словом до учасників змагань звернулися: Андрій Чокан, заступник Борщівського міського голови з гуманітарних питань, Інна Лань, голова РО профспілки працівників освіти.  Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих під час воєнних дій на сході України та схилились у пошані в пам'ять Володимира Галайчука, який віддав туристсько-краєзнавчій роботі з молодим поколінням більше 35 років свого життя.

У змаганнях були представлені команди-учасники з 22 загальноосвітніх шкіл району та 2 команд з Гусятинського району. В  ЗАГАЛЬНОКОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ  перемогли Мушкатівська ЗОШ І-ІІ ст. Борщівська  ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (ІІІ місце), Циганська І-ІІІ ст., Сков'ятинська ЗОШ І-ІІ ст. (ІІ місце), Борщівська ЗОШ  І-ІІІ ст. №1, Вовковецька ЗОШ І-ІІ ст. (І місце).

Крім учнівських команд, були проведені змагання серед педагогічних колективів, які проходили в цікаві і напруженні боротьбі. Ці змагання відбулися за фінансової підтримки РО профспілки працівників освіти. Долю призових місць вирішували долі секунди. В  ЗАГАЛЬНОКОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ  перемогла  команда Борщівського будинку дитячої творчості (І місце), Королівська ЗОШ І-ІІІ ст., (ІІ місце), Стрілковецька ЗОШ  І-ІІІ ст. (ІІІ місце). Всі призери та переможці за успіхи у змаганнях були нагороджені грамотами особисто Іваном Кобилянським, головою Борщівської міської ради.

Змагання пройшли успішно завдяки злагодженій роботі суддівської колегії, до складу якої входили представники Вовковецької ЗОШ (Василь Симаник) Мушкатівської ЗОШ (Володимир Николаїшин) Більче-Золотецької ЗОШ (Любов Качура, Іван Качура.) Борщівської станції юних техніків (Володимир Ямнюк, Максим Ангелюк), Борщівського будинку дитячої творчості (Надія Николаїшин, Василь Шидловський, Антоніна Дунець, Андрій Коптєв,  Любов Чайковська, Марія Липка, Юрій Галайчук, Богдан Малюга, Ольга Подлесна, Мар'яна Калинюк, Неля Бойчук).

Спортивно - туристичні змагання "Зі спортом зростаєм - про здоров'я дбаєм"

27 квітня на майданчику біля Будинку дитячої творчості Борщівської міської ради відбулося спортивно - туристичне змагання «Зі спортом зростаєм – про здоров’я дбаєм» серед гуртківців молодшого шкільного віку.

            У змаганнях брали участь вихованці різних гуртків, незважаючи від їхнього спрямування. В напруженій і відчайдушній боротьбі переможцями стала команда «Олімпійці» вихованці гуртка народного танцю «Барвінок №2», керівник Мар’яна Калинюк. Друге місце зайняла команда «Strong» вихованці гуртка «Дитячий театр «Візоріум», керівник Неля Бойчук. Третє місце посіла команда «Лідер» вихованці гуртка народного танцю «Барвінок №1», керівник Мар’яна Калинюк.

 

         Проведення змагань, суддівство було довірено вихованцям гуртків «Геологічне краєзнавство», керівник Богдан Малюга та вихованців гуртка «Спортивний туризм», керівник Василь Шидловський. 

Акція "ВЕЛИКОДНІ БАРАНЧИКИ"

Члени Ради гуртківців Будинку дитячої творчості Борщівської міської ради долучилися до волонтерського проекту «Добро і милосердя єднає серця». На розширеному засіданні, яке проводилося 05 квітня 2017 року під керівництвом Наталії Белюх, культорганізатора, гуртківці виготовляли для воїнів АТО солодкі великодні пряники-баранчики.

 

Дана акція проводилася за сприянням місцевої майстрині кондитерського мистецтва Світлани Срібної-Дацко, за що їй колективу закладу  щиро вдячний!

Акція "ЦУКЕРКА ЩАСТЯ"

Протягом березня 2017 року  у Будинку дитячої творчості Борщівської міської ради  в рамкам волонтерського проекту «Добро і милосердя єднає серця» проводилась акція «Цукерка щастя»», в ході якої було проведено збір цукерок та написання побажань  для наших бійців. Одночасно пройшов конкурс на кращий патріотичний плакат «Воїни світла – воїни добра».

За сприянням  будинківського департаменту волонтерства  Ради гуртківців (координатор Юрій Галайчук, керівник гуртків)  дитячі  роботи  було передано борщівським волонтерам , які відвезуть їх за призначенням.

 

 

Виставка-конкурс дитячих робіт «Вернісаж талантів»

З 28 березня по 11 квітня  2017  року в Будинку дитячої творчості Борщівської міської ради  проводилася щорічна  виставка-конкурс  дитячих робіт з образотворчого та декоративно- прикладного мистецтва «Вернісаж талантів».

На цій виставці були представлені твори, які виконали вихованці гуртків «Бісерне рукоділля», «Геометричне моделювання» - керівник Ольга Подлесна,  «Конструювання та моделювання одягу», «Ляльковий театр» - керівник Неля Бойчук, «Мрія» - керівник Антоніна Дунець, «Юний художник» - керівник Любов Чайковська.

Їх вироби – це піднесений світ краси і фантазії, схвильована розповідь про думки та почуття людини, барвистий світ натхненних образів.  Роботи виконані руками юних майстрів доводять, що джерело творчості справжніх талантів – невичерпне.

Переможці виставки-конкурсу:

Ліхтанська Вікторія - «Юний художник»

Гарасюк Вероніка - «Юний художник»

Боднар Вікторія - «Юний художник»

Бурдаківська Анастасія - «Юний художник»

Скорохід Діана - «Юний художник»

Недопитальська Ольга – «Бісерне рукоділля»

Міщанин Тетяна – «Бісерне рукоділля»

Монастирчук Ніна – «Геометричне моделювання»

Войтенко Інна – «Бісерне рукоділля»

Хомяк Лілія – «Бісерне рукоділля»

Мазорук Уляна – «Геометричне моделювання»

 

Подлесна Марія – «Бісерне рукоділля»

Семінар туристів

6 квітня в Борщівському будинку дитячої творчості відбувся семінар керівників команд з традиційних туристичних змагань. У ньому брали участь представники команд різних територіальних громад та шкіл району. На цоьму семінарі було обговорено перспективу розвитку дитячого туризму в нашому краї і подальші його плани.

 

         Жваво обговорювали минулі туристичні змагання, а також змагання, які плануємо провести 18-20 травня 2017. За підсумками семінару було сформовано остаточну програму змагань, яка буде складатися з 4 видів: смуга перешкод, в'язання вузлів, конкурсні види (топографія, краєзнавча вікторина, розпалювання вогнища, представлення команди), велосипедного туризму (тріал, влоралі).

Шахи – не просто гра…

Шахи – щось більше, ніж просто гра. Це інтелектуальне проведення часу, в якому є певні художні властивості та багато елементів наукового. Для розумової роботи шахи означають те саме, що спорт для фізичного вдосконалення. Ця дивовижна, найдавніша гра особливо багато радості і задоволення приносить дітям.

З метою найширшого залучення дітей до гри в шахи, щорічно Борщівською станцією юних техніків проводяться районні  змагання, у яких беруть участь гуртківці нашого закладу.

 

Цього року честь Борщівського будинку дитячої  творчості гідно захищали  Кучер Денис (ІІ місце, гурток «Юні спелеологи», керівник         Юрій Галайчук),  Чернега Максим («Мандрівник», керівник Юрій Галайчук), Скаляк Іван (гурток  «Геологічне краєзнавство», керівник Богдан Малюга).

Подбаймо про птахів

Вже кілька років поспіль гуртківці нашого Будинку дитячої творчості активно беруть участь  у регіональному конкурсі «Подбаймо про птахів взимку», який проводиться Національним природним парком «Дністровський каньйон» у Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому та Монастириському районах. 

У жанрі сюжетної та художньої фотографії на тему «Допоможемо птахам взимку» свої роботи представили гуртківці туристичного «Мандрівника» (керівник Малюга Б.О.) та танцювального гуртка «Діти України» (керівник Мулик Г.І.).

У конкурсі на кращий малюнок «Прилітайте, пташки милі, не лякайтесь заметілі» молодші гуртківці «Юного художника» (керівник Чайковська Л.М.) відправили 12 зображень пташок, серед яких Стець Максим (ІІ), Осадчук Софія (ІІІ) та Белюх Красуня (ІІІ) отримали призові місця.

 

А гуртківці «Геометричного моделювання» (керівник Подлесна О.І.) та «Патріот» (керівник Малюга Б.О.) виготовили «Годівнички для синички», якими потішили не тільки пташок взимку, а й організаторів конкурсу. 

21 березня співробітники Національного природного парку на чолі з директором Шкільнюком Михайлом Федоровичем особисто прибули до нашого закладу для нагородження всіх учасників конкурсу. Дітей ознайомили з різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості, з особливостями підгодівлі їх взимку, розповіли про героїчний порятунок жителями Борщівського району від голодної смерті більше сотні лебедів. З дітьми також спілкувалася Борщівська поетеса Ганна Костів-Гуска, яка власним прикладом показала, як можна особисто долучитися до порятунку пернатих друзів, закликала гуманно ставитися до природи, до братів наших менших. 

Спартакіада «З Героями в серці!»

Прокидається кожна людина лише з думкою, кожного дня:

Стала  б мирною моя Україна. Хай скінчиться війна.

Наші хлопці – титану міцніше! Не беруть їх хай кулі та міни!

Хай Господь захищає сильніше! Своїх героїв – синів України!  - такими словами розпочиналась фізкультурно-оздоровча товаристська спартакіада «З Героями в серці» в  Мельнице-Подільському обласному комунальному  будинку – інтернаті (директор Галина Ціпивник). Перед основними змаганнями гуртківці Мельнице-Подільського будинку дитячої творчості (директор Ольга Дуткевич) провели виховний захід, присвячений вшануванню героїзму людей, які віддали життя   за незалежність нашої держави біля меморіалу, що знаходиться в центрі селища. 

Гуртківці розповіли учасникам змагань про життєві долі  земляків - бійців АТО, запалили  свічки скорботи, поклали живі квіти, а пам'ять про Героїв вшанували хвилиною мовчання. Приємно, що такий захід відбувся за активного сприяння та участі керівниці відділу освіти Мельнице – Подільської ОТГ пані Ольги Валюк .

 

У товаристській спартакіаді «З Героями в серці» брали участь мішані команди Мельнице-Подільського обласного комунального будинку-інтернату та  Борщівського районного будинку дитячої творчості (директор Надія Николаїшин). Діти намагались змагатись так само віддано, як наші  воїни захищають рідну землю від ворогів на Сході України. Програма змагань була досить насиченою. У групових естафетах перший етап закінчився нічиєю, другий закінчився нічиєю, аж на третьому етапі команда під керівництвом  Василя  Шидловського змогла реалізувати вдалі моменти та вибороти перемогу в команди тренера Богдана Малюги.  

Святковий радісний настрій зі сцени учасникам змагань та всім присутнім дарували юні таланти, вихованці Будинку дитячої творчості: Танцювальний гурток «Діти України», керівник Ганна Мулик, вокально – хореографічний гурток «Мрія», керівник Антоніна Дунець, танцювальний гурток народного танцю «Барвінок», керівник Маряна Калинюк. Майже 3 години  промайнули, як на одному диханні.

 

Зауважу, що такі змагання з мішаних команд звичайних дітей та дітей з особливими потребами ми провели вперше, тому це також перемога. Сьогодні пропагується перехід до інклюзивного навчання і виховання, яке виключає будь-яку дискримінацію і забезпечує рівне ставлення до кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку. Мені дуже шкода тих батьків, які не дозволяють своїм дітям спілкуватись з вихованцями інтернату та брати участь у наших візитах.  Так, трохи лячно, але це теж діти і, перебуваючи в умовах інтернатного закладу,  до певної міри  ізольовані, і не мають змоги часто спілкуватися з однолітками. Ми не лише відвідуємо цих дітей з особливими потребами,  ми ці особливості поважаємо і цінуємо, а наші гуртківці стають від цих зустрічей набагато щирішими, добрішими та милосерднішими. Я дуже впевнена, що коли наші вихованці зустрінуться у житті з особливою людиною, то не жахатимуться її, а стануть у допомозі.    

Дуже щиро дякуємо за можливість бувати в інтернаті не з порожніми руками депутату Борщівської міської ради пану Роману Сельському, директору магазину «COOP» пані Анні Герман-Колдриш, керівниці магазину «Бембі» Наталії Голубець, голові спілки «Борщівські дівчата» Ірині Філатовій, всім дітям, батькам, керівникам та не байдужим. Наступні поїздки плануємо на Свято Пасхи та на День захисту дітей, долучайтесь.       

Гра-вікторина                          "Що я знаю про Т.Г. Шевченка"

09 березня у Будинку дитячої творчості працювала інтерактивна літературна вітальня. Тут проходила гра -  вікторина  «Що я знаю про Т.Г. Шевченка?» з метою поглиблення знань гуртківців про життєвий і творчий шлях поета, використовуючи інноваційні підходи. Тарас Шевченко завжди сучасний, і кожне покоління бере від нього те, що може взяти. Сьогодні ми спостерігаємо самостійне повернення молоді до творчості нашого генія, національного Пророка, для яких Шевченко став сучасником. На заході читці - декламатори від команд читали ту поезію, яка їм відкликається в душі сьогодні. А ще у цікавій ігровій формі згадували і вивчали інформацію про видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча - людину універсальних обдарувань та інтересів. Усе  життя і творчість якого тісно  пов’язані й  присвячені Україні та українському народу. Поет як і ми зараз, мріяв про ті часи, коли Україна буде незалежною суверенною державою, коли шануватимуть рідну мову, культуру та історію.

Діти пооб’єднувались в команди «Туман долиною», «Дружба», «Калина», «Заснули думи», «Тополя», «Зоре моя вечірняя» та виконували різні завдання. Оцінювали знання та вміння гуртківців журі під головуванням методиста закладу В. І. Шидловського. В ході гри, учасники складали з частин назви творів, вставляли пропущені слова в рядки поезії, відповідали на чисельні запитання бліц – турнірів, раставровували «втрачені тексти» творів Шевченка, відгадували загадки з творчості Кобзаря тощо. З мінімальним відривом у грі – вікторині перемогла збірна команда туристичних та драматичного гуртків «Тополя».   

 

Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.

«Борщівський бал по-віденськи»

Говорять, що повітря Відня наповнене дивовижною  мелодією знаменитого вальсу. Влітку у  концертних залах, у парках і на вулицях звучать твори  Штрауса і серенади Моцарта. Відень – батьківщина вальсу і короля вальсів Штрауса – віддавна й донині зберігає за собою титул світової столиці балів. Щороку, в бальний сезон, у Відні відбувається більше двохсот різних балів, які відвідують десятки тисяч поціновувачів справжнього мистецтва. 

Побувати на першому «Борщівському балу по-віденськи» та покружляти на паркеті у неперевершеному вальсі  11 березня 2017 року мали змогу гуртківці, їхні батьки та педагогічні працівники Борщівського районного будинку дитячої творчості.    

          Незрівнянні ведучі свята Ольга Левицька та Владислав Гарбуз  ознайомили усіх присутніх із традиціями  балу. Оголошення виступів лунало дзвінко та впевнено завдяки Христині Лукін. У «Борщівському балу по-віденськи» взяли участь вісім пар дебютантів: Яна Кобевко та Артем Заброцький,  Ангеліна Кокоцька та Павло Галай, Олександра Зушман та Олександр Галяс, Ольга Скочеляс та Павло Гарбуз, Петро Недопитальський та Вікторія Терещук, Олеся Степаненко та Андій Копалко, Ігор Рибух та Олександра Щедрик,  Іннеса Мельник та Олександр Гніздовський.

Як прийнято на справжньому балу, розпочався захід полонезом, слідом за ним учасники –вихованці гуртків «Барвінок» та «Діти України» - виконали ще багато прекрасних танців, які супроводжувалися щирими глядацькими оплесками. 

Кожна пара юних дебютантів була незрівнянною, граційною, оригінальною, тож  журі  (Надія Николаїшин, Наталія Белюх, Ірина Плосконос, Андрій Коптєв)  було дуже нелегко обрати Короля та Королеву балу. Ними стали Ольга Скочеляс та Павло Гарбуз.

 

Розважали учасників та гостей  «Борщівського балу по-віденськи» піснями  талановиті Марія Горячева, Марія Онишко, Вікторія Вовчук. А на завершення заходу майстерне виконання урочистого польського танцю презентували присутнім педагоги закладу – Неля Бойчук, Мар’яна Калинюк, Богдан Малюга та Василь Шидловський.

 Свято вдалося на славу завдяки організаторам – молодим педагогам закладу Ганні Мулик та Мар’яні Калинюк, вдалому музичному оформленню акомпаніатора Антоніни Дунець та фінансового сприяння пані Іванни Ванджури, начальника відділення N64 Акціонерного комерційного інноваційного банку "УкрСиббанк". Щиро сподіваємося на те, що проведення «Борщівського балу по-віденськи»  у нашому закладі  стане доброю традицією и» взяли участь вісім пар дебютантів: Яна Кобевко та Артем Заброцький,  Ангеліна Кокоцька та Павло Галай, Олександра Зушман та Олександр Галяс, Ольга Скочеляс та Павло Гарбуз, Петро Недопитальський та Вікторія Терещук, Олеся Степаненко та Андій Копалко, Ігор Рибух та Олександра Щедрик,  Іннеса Мельник та Олександр Гніздовський.

Волонтерський проект                   «Добро і милосердя єднає серця»

Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими дитячі серця.  На занятті гуртка «Геометричне моделювання» гуртківці під керівництвом талановитого педагога Ольги Подлесної долучилися до довгострокового волонтерського проекту «Добро і милордя єднає серця», виготовляючи листівки для воїнів АТО.

Ініціатором створення даного проекту в Борщівському районному будинку дитячої творчості виступила Рада гуртківців, а процес успішної реалізації його передбачає об’єднання спільних зусиль гуртківців, педагогів, дирекції закладу, батьківської громадськості, щодо підтримки воїнів АТО.

Чемпiонат з правового                   брейн-рингу - 2017.

Якщо ви любите інтелектуальні загадки, командну і динамічну гру, до того ж є гуртківцем Борщівського районного будинку дитячої творчості – тоді ця гра обов’язково вам сподобається. Це – брейн-ринг. На жаль, така цікава програма зникла з українських телеекранів, але дитячий інтерес  до неї не слабшає. Для гри, окрім ерудованості, треба мати гарну реакцію й міцні нерви. Кілька днів тому в нашому закладі відбувся І тур чемпіонату з брейн-рингу. У чемпіонаті взяли участь навіть гуртківці молодшого шкільного віку – 8 команд з 6 гуртків. Найактивнішими виявилися гурток народного танцю «Барвінок» (керівник Маряна Калинюк, капітани команд Рибух Ігор та Бращук Вікторія) та «Юний художник» (керівник Любов Чайковська, капітани команд Сергій Онишко та Скорохід Діана). 

Гра проходила в кілька етапів з відбірковими “боями”, ігри 1/8 фіналу, 1/4 фіналу. Тепер нас чекають ще  1/2 фінальні ігри та власне фінал. Команда переможців  буде мати можливість зустрітись з працівниками рятувальної служби та відвідати музей вибухонебезпечних предметів, адже ігри проходять з метою профілактики правопорушень. Тематика запитань та їх форма були найрізноманітніші: прислів’я, загадки, кросворди та розбір життєвих ситуацій. Справжня жива пізнавальна гра – навчання. Окрім ерудованості, гравці демонстрували практичне застосування логіки і кмітливості. 

Кращим гравцем було визнано капітана команди Степана Николаїшина, який приніс своїй команді «Пікачу» вирішальні 2 бали. Титул “Суперкнопка” отримав методист закладу Василь Шидловський, капітан збірної  команди керівників гуртків «Евкаліпт». Високі досягнення демонструвала збірна команда гуртків туристичного напрямку «Мандрівнички» (керівники Богдан Малюга, Василь Шидловський, капітани команд Іван Скаляк, Діана Гречка, Максим Багрій).

Музичне оформення заходу забезпечила акомпаніатор та активний гравець Антоніна Дунець.   

         Проведення таких ігор – позитивне явище в житті нашого позашкільного закладу. У планах організаторів проведення таких ігор у інших освітніх навчальних закладах, щоб команди могли зустрічатися і спілкувалися одна з одною. Головне, щоб наша молодь розвивалась інтелектуально, була розумною, мала бажання і час брати участь у подібних заходах, демонструючи свій потенціал і командну гру.

ВІТАЄМО З ДОСЯГНЕННЯМИ!!!

Педагогічні працівники Борщівського районного будинку дитячої творчості постійно проводять роботу з патріотичного та громадянського виховання молодого покоління на традиціях українського народу, залучають гуртківців до масових занять туризмом та активної пошукової, дослідницької діяльності з вивчення історії України, природного довкілля та пам'яток рідного краю. А також щорічно беруть участь у Всеукраїнському русі учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків», гідно захищаючи честь нашого району.

 

Цьогоріч ми гордимося досягненнями (подяками за кращі пошукові та науково-дослідницькі роботи  в обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина -  Україна») пошукової групи вихованців гуртка народного танцю «Барвінок» (керівник Мар'яна Калинюк) та експедиційного загону гуртка «Геологічне краєзнавство» (керівник Ірина Плосконос). А ще вітаємо вихованців гуртка «Юні спелеологи», які під керівництвом педагога Юрія Галайчука взяли участь в обласному етапі конкурсу туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та нагороджені подякою  за проведену мандрівку з природничого краєзнавства другого ступеня складності.

Творчість гуртківців в дарунок дошкільнятам

Ляльковий театр – особливий вид дитячого мистецтва. Це унікальний  казковий світ де дитина  відкриває в собі справжнього актора, декламатора, співака, приміряє на себе чудернацькі образи казкових героїв. 

Діти залюбки поспішають відвідати гурток лялькового театру , що діє в Борщівському районному будинку дитячої творчості під  керівництвом Нелі Ярославівни Бойчук. Тут вихованці мають можливість «подорожувати» від народних джерел виникнення театру й рольових ігор-імпровізацій до сценічних історій, заснованих як на літературному матеріалі, так і на вигаданих дитячих історіях, розвиваються духовно та творчо і щиро діляться своїми талантами з глядачами.

Цього разу  актори-початківці спільно з учасниками  вокально-хореографічного гуртка «Мрія» (керівник Антоніна Степанівна Дунець) виступали перед вихованцями дитячих садочків міста «Лісова казка» та «Дзвіночок». Маленькі глядачі з захопленням переглядали лялькову виставу та слухали пісні, за що дякували артистам щирими оплесками.

 

 

Захоплююча поїздка в м.Тернопіль

Зимові канікули…Кожна дитина чекає їх особливо трепетно. Адже тільки в цей казковий час можна щиро повірити в диво та відчути безтурботність морозних ранків, перепочити від навчання, поспілкуватися з близьким та присвятити час улюбленим заняттям.

 

Вже традиційною для вихованців Борщівського районного будинку дитячої творчості на час зимових шкільних канікул є дводенна екскурсійна поїздка в м.Тернопіль, яка цьогоріч відбулася 11-12 січня під керівництвом педагогів закладу Богдана Малюги, Юрія Галайчука, Наталії Белюх та Василя Шидловського. 

 У захопленні діти залишилися від  відвідування  аквапарку «Лімпопо». Хлопчики та дівчата розважались на водяних гірках, в зонах гідромасажу та водоспадів, на захоплюючих атракціонах, на  адреналіновому спуску закритою водяною трубою з висоти 12,5 метрів довжиною 160 метрів, що супроводжується ефектними ілюмінаціями та захоплюючими звуками.

 

Багато позитивних емоцій отримали дітлахи від розваги на центральній площі міста, катаючись на ковзанах та інших атракціонах, а також від гри в боулінг, що знаходиться в торгово-розважальному центрі «Подоляни».

З метою пізнання рідного краю гуртківцями було відвідано обласний краєзнавчий музей та виставку новорічно-різдвяних робіт Тернопільського обласного екоцентру. 

 

А завершенням насиченої екскурсійної поїздки було відвідування найбільшої шопки в Україні, яка вражає відвідувачів своєю оригінальністю протягом 20 років. Шопка у тернопільській церкві святого Петра створена із складних механізмів, які спонукають рухатися біблійних персонажів. У цьому вертепі ангели прорубують дорогу у лісі, звірята та свійські тваринки кивають голівками, пливе кораблик, дзюркотить вода, крутиться водяний млинок, годинник відбиває час.

Хочеться щиро подякувати вихованцю Озерянської школи, а сьогодні одному із членів правління готелю «Тернопіль»  Драпаку Зіновію Мироновичу за надану велику знижку за нічліг гуртківців у готелі.